
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Resistance | 50 GΩ |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Interface | UART |
| Output Current | 1.4 A |
| Output Type | Voltage |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 1.6 mA |
| Input Bias Current | 100 pA |
| Number of Inputs | 2 |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 113.98 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 1394
Distributors
pcbx
Unit Price$3.14785
Ext.Price$3.14785
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.14785 | $3.14785 |
| 10 | $2.40320 | $24.03200 |
| 25 | $2.21513 | $55.37825 |
| 50 | $2.10961 | $105.48050 |
| 100 | $2.00909 | $200.90900 |
| 300 | $1.92571 | $577.71300 |
| 500 | $1.84580 | $922.90000 |
| 1000 | $1.80219 | $1802.19000 |
